Prezidentské voľby, ktoré sa uskutočnia na jar 2019, sa už nezadržateľne blížia. Po tom, ako súčasná hlava štátu Andrej Kiska verejne oznámil, že sa už o najvyšší post v štáte uchádzať nebude, sa objavili desiatky osobností odhodlaných stať sa novým prezidentom. Jeden z nich však bude z radu určite vytŕčať.

Kandidáti majú posledné hodiny, aby odovzdali 15-tisíc podpisov od občanov, čím sa stanú oficiálnymi záujemcami o pozíciu prezidenta SR. Avšak, podľa zákona je možné stať sa kandidátom aj v prípade, ak daný uchádzač odovzdá 15 podpisov od poslancov NR SR. A práve to sa podarilo dôchodcovi z Bratislavy, Jánovi Molnárovi (70). Zrejme sa tak stane ďalším právoplatným kandidátom.

Molnár začal na svojej kandidatúre pracovať už od minulého roka, keď sa v septembri objavil na dni otvorených dverí. Vtedy si priniesol aj tlačivo určené pre kandidátov, pričom mu pár poslancov s radosťou venovalo podpis. Po tom, ako Janko oficiálne odovzdal všetky dokumenty potrebné na kandidatúru, poslanci sa začali búriť.

Viacerí totiž uviedli, že ich dôchodca uviedol do omylu, keď si mysleli, že podpisujú tlačivá na občiansku kandidatúru, na ktorú je treba 15-tisíc podpisov. Opäť sa tak potvrdilo, že poslanci NR SR vôbec netušia, čo podpisujú, keďže tlačivá so všetkými náležitosťami boli uvedené na dokumente, ktoré boli následne odovzdané príslušnému úradu. Postarší pán zároveň ľuďom sľubuje základný príjem, amnestiu exekúcií, rozpustenie parlamentu, vlády, SIS a následné vyhlásenie nových volieb.

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YouTube/chorademokracia  |  Video: YouTube/chorademokracia