S počasím to posledné dni nevyzeralo práve najlepšie. Na mnohých miestach boli zaznamenané výdatné zrážky a veľmi chladné dni. Takéto počasie však už dlho trvať nemusí. Teplotne by sa malo stabilizovať. 

Podľa meteorológov sa naše územie bude nachádzať v nevýraznom tlakovom poli. To znamená, že počasie sa teplotne stabilizuje a neočakáva sa častý vpád studeného vzduchu ako počas uplynulých dní. Otepľovať sa začne mierne.

„Maximálne denné teploty budú ešte do konca tohto týždňa relatívne nízke a hranicu +20°C prekročia len ojedinele. Počas budúceho týždňa by však mala byť táto hranica prekonávaná pravidelne a na viacerých miestach,“ informovalo imeteo.sk.

Na viac slnečných lúčov i napriek stabilnému počasiu sa zatiaľ netešte. Ako informovalo imeteo.sk, oblačnosti bude mnoho, no trvalý dážď ako počas uplynulých dní sa neočakáva. Pripraviť sa treba predovšetkým na prehánky. Koniec septembra a začiatok októbra už vyzerá omnoho lepšie. Zrážky by už mali byť nižšie a vylúčený nie je ani príchod Babieho leta.

Zdroj/Foto: imeteo.sk, Facebook meteoinfo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com