V nedeľu (20. septembra) vo večerných hodinách došlo k vážnej dopravnej nehode, keď na trávnik nečakane vyletela dodávka a zrazila dve deti. Je zarážajúce, že ani jedna z osôb, ktoré sa nachádzali vo vozidle, nepodali zraneným prvú pomoc a z miesta činu odišli.

K autonehode došlo v obci Veľká Maňa v Nitrianskom kraji, keď dve deti išli v uličke po ľavej strane a dodávka vychádzala z hlavnej cesty, pričom prešla do protismeru k trávniku a chlapcov od chrbta zrazila. 12-ročný Marek začal kričať o pomoc, keďže 13-ročný Michal bezvládne ležal na zemi. ,,Keď povedal, že pomoc, volajte 112, tak videl otvorené okno pri vodičovi a ten vodič povedal, že nič vám nie je treba. Bolo počuť, že to bol mužský hlas,” uviedla Marekova mama pre noviny.sk.

Obom deťom pomohli ľudia z neďalekého domu, ktorí započuli krik a zavolali záchranku. Chlapci sú momentálne na jednotke intenzívnej starostlivosti, no majú byť mimo ohrozenia života. Na miesto neskôr dorazil aj manželský pár, ktorý sa nachádzal v dodávke.

Žena povedala, že ona sedela za volantom a spôsobila nehodu, pričom jej dychová skúška bola negatívna. Jej manžel však nafúkal viac ako 2 promile. ,,Šoféroval stopercentne ten pán, manželka nafúkala nula promile, keby bola taká triezva, neverím, že by nepostála a neposkytla prvú pomoc,” dodala matka Mareka. Okolnosti dopravnej nehody sú momentálne predmetom vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: FB/Polícia SR, ZaMED, joj.sk