Je to už mesiac, čo sa pani Zlatici Kušnírovej zrútil celý svet. Jej milovaná dcérka Martina († 27) bola so svojim nastávajúcim manželom, novinárom Jánom Kuciakom († 27) vo svojom dome vo Veľkej Mači brutálne popravená. Jej srdce je odvtedy zovreté a prahne po spravodlivosti. Už niekoľkokrát narazila na nezrovnalosti vo vyšetrovaní a aj vďaka tomu neverí prebiehajúcemu objasňovaniu tejto tragédií. Žiada spravodlivosť a nič ju nezastaví pred tým, aby ju dosiahla. Pani Zlatica poskytla pre denník Plus JEDEN DEŇ exkluzívny rozhovor, v ktorom podrobne popísala priebeh tých najhorších dní v jej živote.

Ako sa po prvýkrát dozvedela o vražde svojej dcéry a budúceho zaťa?

So svojou dcérkou bola v kontakte naposledy v stredu a telefonicky hovor ukončili s tým, že si na druhý deň opäť prezvonia. Lenže k tomu už neprišlo. Ich telefóny boli už od piatka nedostupne a v srdci pani Zlatice sa začal rozmáhať strach, ktorý zaháňala tým ,že mladí sú určite v Bratislave na predmanželskej náuke a nechcú byť rušení. Hoci takéto ich správanie bolo v ich prípade veľmi netypické.

Keď sa jej však v nedeľu ozvala Janková matka a tiež sa jej sťažovala, že sa im vôbec nemôžu dovolať. dohodli sa však, že to nevzdajú a keď sa niekomu ozvú dajú si o tom vedieť. Lenže do večera sa ani jednej nepodarilo nadviazať kontakt a preto zalarmovala políciu. Tí jej následne volali a vypytovali sa na to ako Ján a Martina vyzerali, kedy sa narodili a chceli čísla ich mobilných telefónov. Vtedy ešte vôbec netušila, že sa už čoskoro dozvie najhoršiu správu jej života. Ani ju nenapadlo, že by sa niečo mohlo naozaj stať.

Pani Kušnírová následne zavolala neteri, ktorá bývala neďaleko a poprosila ju, či by sa tam nešla pozrieť. Tá po svojom príchode videla otrasné obrazy. Janko ležal ešte prikritý na schodoch a miesto činu bolo ešte neopáskované. Túto strašnú správu zavolala Martinkinému bratovi Lukášovi a ten následne prišiel po svoju matku, aby ju odviedol na miesto činu.

Ako vyzeralo miesto činu?

Keď so scvrknutým žalúdkom dorazili na miesto tragédie, ktoré im vzalo dcéru a sestru natrafili na neoblomnosť polície. Nepustili ich totiž dnu, aby nezničili dôkazy. Dokonca nesmeli ani ku dverám. O to horšie sa im neskôr vnímala skutočnosť, že sa tam nachádzali aj dosť podozrivé osoby. Na margo tohto sa pani Zlatica vyjadrila:,,Hlavne, že tam boli takí, ktorí tam nemali čo robiť – ako ten policajt Krajmer. Teraz môže prísť už aj Interpol, aj tak nič nenájdu.” Týmto vyhlásením vyjadrila nedôveru vo vyšetrovanie.

Posledný kontakt s dcérou v márnici!

Vidieť nehybné, chladné a dobité telo svojho dieťaťa je asi to najhoršie s čím sa môže matka stretnúť. Jedinou útechou jej mohlo byť akurát fakt, že mala aspoň možnosť ešte si ju poslednýkrát poláskať. ,,Mohla som ju postískať, byť chvíľu pri nej. Mala som na rukách jej krv, tiekla jej z nosa alebo z ucha. Ale videla som ju a objala, takže sa mi trošku uľavilo. Chcela som sa jej dotknúť, bolo mi jedno, ako vyzerá,” opísala posledný kontakt s dcérkou v márnici.

Zároveň však mohla vidieť, že jej Martinku usmrtil strelný náboj, ktorý smeroval zospodu smerom hore a prestrelil jej hlavu. Budúci zať bol usmrtený dvoma guľkami namierenými priamo do srdca. Túto informáciu sa dozvedela, bohužiaľ až z médií, keďže sa nenašiel nikto z vyšetrovateľov, ktorý by jej poskytol túto skutočnosť. Dovtedy sa skloňoval fakt, že obaja boli usmrtení iba jedným výstrelom.

Mesiac po tejto tragédií…

Pani Zlatica ešte ani mesiac po tejto tragédií nespí a stále čaká na telefón od svojej Martinky a Janka. Aj keď sa v ich dvore zastaví nejaké auto jej prvou myšlienkou je, že to budú možno oni. A áno, až potom si uvedomí, že táto krásna predstava sa už nikdy nenaplní. Následne sa v duchu s nimi rozprávam a túto krásnu ideu prekazí až obraz vraha. ,,Predstavujem si, ako k nim prišiel vrah, čo im urobil, ako musel dcérku držať za vlasy. Potom už len počúvam pieseň Sarajevo, na ktorú mali mladí tancovať na svadbe. A na to hneď plačem, lebo si ich predstavujem, ako spolu tancujú vo svoj veľký svadobný deň!.”

Pani Kušnírová neverí ani posunu, ktorý nastal na našej politickej scéne, keďže chápadla chobotnice nominantov Smeru – teda tých, proti ktorým Janko písal ostali vo vláde. Bohužiaľ, sa vymenili iba figúrky, za ktoré niekto uťahuje.

Zdroj: pluska.sk | Foto: facebook, instagram, youtube