Ústredný krízový štáb je akýmsi koordinačným orgánom slovenskej vlády na riešenie krízovej situácie. Jeho členmi sú jednotliví ministri, predsedovia zdravotníckych organizácií i uznávaní epidemiológovia. Jedna z významných osôb v štábe sa však rozhodla, že sa viac zasadnutí zúčastňovať nebude!

Je to iba pár hodín, čo sa uskutočnil mimoriadny brífing Slovenskej lekárskej komory (SLK), ktorá vyzvala vládu, aby zvážila realizáciu ďalšieho celoplošného testovania. „Situácia je veľmi vážna. Musíme si uvedomiť, že chýbajú zdravotníci a lekári, ktorí sú už vyčerpaní, a nemocniciam začínajú dochádzať kapacity. Nie je doba, aby sme robili veci, ktoré nemajú zásadný vplyv na zastavenie šírenia pandémie a už vôbec nie na veci, ktoré odčerpávajú naše sily,“ uviedol prezident SLK Marian Kollár.

Lekári sa obávajú, že celonárodné testovanie má personálne, materiálne i ochranné limity. Otázkou tak stále zostáva, kto sa bude starať o pacientov o dva či tri týždne, keď zdravotníci už teraz ,,melú z posledného“. Podľa slov Kollára bolo rozhodnutie o vykonaní rozsiahleho testovania neodborné. ,,Robiť výsledok len preto, aby sme boli v niečom prví, je neospravedlniteľné,“ upozornil, pričom sa otvorene posťažoval, že názory odborníkov nikto nepočúva.

Prezident SLK sa preto rozhodol, že sa už viac nebude zúčastňovať na zasadnutiach Ústredného krízového štábu. ,,Nevládzem sa na ňom ďalej zúčastňovať ako člen. Myslím si, že som tam bol ako odborník a ak odborníci nemajú medzi politikmi absolútne žiadne relevantné postavenie a vôbec sa nehľadí na ich názor, tak je úplne zbytočné, aby sme marili čas, energiu a sily byť niekde, kde nie sme absolútne žiadnym prínosom,“ so sklamaním oznámil slovenský lekár.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/RTVS   |  Foto: FB/Slovenská lekárska komora/Slovak Medical Chamber, Igor Matovic