Domáci šoubiznis sa ponoril do smútku potom, čo sa na verejnosť dostala informácia o úmrtí obľúbeného herca Karla Richtera. Jeden z najstarších umelcov českej scény, ktorý bol taktiež dlhoročným riaditeľom Divadla Jiřího Wolkera, zomrel vo veku 96 rokov.

Ako informuje portál iDNES.cz, len pred pár hodinami odišiel na večný odpočinok umelec Karel Richter, pričom verejná rozlúčka sa uskutoční 17. augusta vo Veľkej obradnej sieni krematória v pražskej časti Strašnice. Skúsený dabingový herec získal cenu Františka Filipovského za celoživotné majstrovstvo v dabingu, pričom sa pravidelne objavoval aj na divadelných doskách.

„Svoj život Karel Richter zasvetil predovšetkým divadlu, keď si svoju prvú úlohu zahral v desiatich rokoch v Divadle Míly Mellanovej. V jeho angažmáne následne pôsoboil do roku 1949, kedy sa postupne premenovalo na Mestské divadlo pre mládež,“ uviedol jeho vnuk Jan Richter. Okrem iného sa venoval tvorbe pre deti a mládež, pričom slovenskí diváci môžu poznať jeho hlas zo seriálu Simpsonovci, taktiež ako inšpektora Bertranda vo filme Fantomas kontra Scotland Yard.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: iDnes.cz