Slovenská speváčka a herečka Dorota Nvotová patrí k umelkyniam, ktoré vyčnievajú z radu. Dôvodom nie je len jej hudba, ale aj názory, ktoré verejne hovorí bez ohľadu na následky. Najnovšie sa rozhodla pre výzvu, keďže ju má trápiť dianie v našej spoločnosti.

Dorota Nvotová sa nedávno objavila na koncerte s názvom ,,Pocta Jarovi Filipovi”, ktorý bol jej biologickým otcom. Aj ona si počas akcie všimla dôležitú vec, pričom ju ňu upozornil i taxikár, ktorý ju viezol. Podľa jeho slov sa prestali Slováci baviť a chodiť s priateľmi do podnikov.

Za pravdu mu dala aj samotná speváčka. ,,Viem o tom svoje. Účasť na koncertoch klesla o 70 %. Nielen mne. Hocikomu. Cez pandémiu si zvykli na Netflix, papuče a donášku jedla. Majú v pi** ísť večer do reštiky, do baru a na koncert. Toto je smrť kultúry,” otvorene napísala na sociálnej sieti.

40-ročná svetobežníčka upozornila ľudí, že nízkou účasťou na koncertoch spôsobia koniec obľúbených hudobníkov, ktorí napokon skončia za kasou v supermarkete. Práve koncerty totiž majú byť hlavným príjmom mnohých umelcov. ,,Tak zdvihnite pr*el a hybajte von. Žiť. Nechajte doma mobil a normálne sa zabavte. Aj vám tak bude lepšie,” vyzvala všetkých Slovákov.

Mnohí fanúšikova však dcéru herečky Anny Šiškovej upozornili, že musia platiť vysoké účty za energie, hypotéky a potraviny. Taktiež starostlivosť o ich deti stojí nemálo eur. Návšteva kina, večera v reštaurácii či lístok na koncert je tak pre nich luxus, ktorý si nemôžu dovoliť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/nvotovadorotka | Foto: FB/Dorota Nvotová, IG/nvotovadorotka