Slovenský tím sa rovnako ako ostatných pätnásť predstaví v máji na šampionáte v Česku. Zdá sa, že tentokrát aj vďaka miestu konania, chcú reprezentovať našu krajinu prakticky všetky väčšie mená, ak nehovoríme o špecifickom prípade KHL.

Hotovou vecou má byť aj príchod Slafkovského či Nemca, no v Česku by sa mohol predstaviť aj o pár mesiacov od nich dvoch mladší talent slovenského hokeja, teda Dalibor Dvorský.

Ten začal sezónu 2023-24 po tom, ako sa stal desiatkou draftu, vo švédskej lige, no už po cca mesiaci si ho St. Louis stiahlo do zámoria a v juniorskej OHL sa stal hviezdou. V 52 dueloch získal 88 bodov, lepší bodový priemer mali len traja hráči v celej súťaži. Darí sa mu i v play-off, no tá sa mu zrejme čoskoro skončí. “Jeho” Sudbury Wolves totižto prehráva 3:0 na zápasy.

Následne bude zaujímavé, ako sa rozhodne vedenie nášho reprezentačného výberu. To je síce známe dávaním príležitostí mladikom, veď trebárs Slafkovský či Nemec dostali šancu už pred tromi rokmi.

A čo Dvorský? Žiaril aj v drese našej U20 na šampionáte na prelome rokov, 48 gólov v 60 dueloch v OHL je tiež fantastickým počinom, no bude to stačiť? Už pred pár týždňami sa mala naša lavička vyjadriť, že jeho povolanie zvažujú a ak bude teraz voľný, je možné, že v príprave šancu dostane. Či má však na to, aby hral proti seniorom, je druhá vec. Mal by najmladší autor gólu v našej Extralige šancu dostať?

Fantastický Dvorský: TOTO pred ním dokázal jediný Slovák!

Zdroj: Hitky | Foto: IG/dalidvorsky