Aktuálne prísne opatrenia voči pandémii koronavírusu sa pravdepodobne pomaly blížia k svojmu koncu. Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval na tlačovej konferencií o zlepšovaní sa situácie na Slovensku, kedy sa krivka nakazených zlomila a nápor pacientov do nemocníc má svoj vrchol už za sebou. 

„Tá situácia sa postupne zlepšuje. V každom prípade, sú pred nami určite pozitívne správy, aj budeme pravepodobne môcť uvoľnovať opatrenia,“ zapaľuje svetielko nádeje Marek Krajčí. Jeho predpoklad znovuzavedenia tretieho stupňa varovania je určený na 8. feburára 2021. V tomto bode by sa mali otvárať isté druhy prevádzok, školských zariadení a na pohyb v prírode by nebol vyžadovaný negatívny test na koronavírus.

Podľa Krajčího sa zavedený lockdown prejavuje v štatistikách priaznivo a naznačil aj to, že vrchol druhej vlny pandémie koronavírusu už má Slovensko za sebou. Covid automat by mal podľa ministra prísť do platnosti začiatkom februára, avšak spustenie prevádzok bude aj naďalej podmienené negatívnym testom. Očkovaná populácia nebude mať proti ostatným obyvateľom žiadne výhody v obmedzeniach a opatreniach, avšak bude oslobodená od testovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Foto: IG/marek_krajci_nrsr