Real Madrid sa v ostatných rokoch zmenil, hlavne čo sa týka prestupovej politiky. Časy, keď privádzal za obrovské milióny hviezdy, sú preč. Zidane, Figo, Kaká, Ronaldo, Beckham či Bale sú najlepšími príkladmi. Avšak taký Eden Hazard bol asi najväčším flopom nielen Realu.

V ostatných rokoch Real získal veľké množstvo mladých hráčov, ktorí mali slušný potenciál. Ten napĺňajú trebárs uruguajský stredopoliar Federico Valverde či dvaja brazílski krídelníci Vinícius Junior a Rodrygo. V podobnom čase prišiel do klubu aj ďalší brazílsky supertalent.

Avšak Reinier Jesus Carvalho, známy len ako Reinier, je v porovnaní s brazílskymi kolegami čiernou ovcou a hráčom, na ktorom zrejme v Madride poriadne prerobia.

Reinier oficiálne zamieril do Realu 20. januára 2020 z brazílskeho Flamenga, teda deň po 18. narodeninách, keďže UEFA neumožňuje podpisovať európskym klubom hráčov z iných kontinentov pred dovŕšením 18. narodenín.

Volali ho aj “nový Kaká”, teda muž, ktorý síce v Reale až tak nežiaril, no ako hráč AC Milána získal aj cenu Ballon d´Or pre najlepšieho futbalistu sveta. Aktuálne má Reinier 22 rokov a nič nenasvedčuje tomu, že z neho bude hviezda.

V roku 2019 s Flamengom vyhral brazílsku Ligu, k čomu ako 17-ročný pomohol šiestimi gólmi a dvomi asistenciami v štrnástich dueloch. V roku 2021 patril k členom brazílskej reprezentácie, ktorá vyhrala olympijský turnaj. Naskočil do piatich zo šiestich duelov.

V Reale Madrid ale v prvom tíme šancu dodnes nedostal. Zahral si tri duely za B-tím v tretej lige a strelil dva góly. V klube verili, že lepšou možnosťou pre jeho rozvoj ale budú hosťovania. V A-tíme miesto preňho ešte vtedy v nabitej konkurencii nebolo, nechávať ale posilu za 30 miliónov eur v tretej lige tiež nezmelo logicky.

Na rozdiel od iiných ale v Dortmunde, kde mnohí mladíci raketovo vyletia (trebárs Jude Bellingham, s ktorým je na fotke na konci článku), za dva roky, ktoré v Nemecku strávil, toho veľa nenahral a jeho cena začala klesať. Ani minulá sezóna v Girone nebola nejaká skvelá a aktuálne hráva za Frosinone v Taliansku.

Jeho hodnota bola podľa Transfermarkt najvyššia na prelome rokov 2019 a 2020, keď pri jeho mene svietila cenovka 25 miliónov eur. Dnes je už len 4-miliónová.

Ako ofenzívny stredopoliar za štyri roky v Európe, ktoré strávil na spomínaných hosťovaniach, odohral sotva dvetisíc minút, čo je ekvivalent sotva dvadsiatich piatich stretnutí. A bilancia päť gólov a štyri asistencie tiež neoslňuje. Kontrakt v Reale má do júna 2026.

Zdroj: Transfermarkt | Foto: IG/reinier.jesus