Edmonton Oilers žiaril v časoch, keď jeho dres obliekal výnimočný fenomén Wayne Gretzky. S ním v tíme ovládol tento kanadský klub štyrikrát Stanley Cup, pred ním to nedokázal ani raz, odvtedy raz. Dočká sa tento rok?

Čakanie “olejárov” je aktuálne 34-ročne, naposledy profiligu ovládli v sezóne 1989-90, teda dva roky po odchode Gretzkeho. Aktuálne ich dres oblieka už deviaty rok generačný supertalent Connor McDavid a vďaka ďalším niekoľkým zvučným menám je posledné tri či štyri roky Edmon kandidátom na trofej.

Tak blízko ako tento rok ale súčasná generácia hráčov Edmontonu nebola. A pred pár dňami sa zdalo, že Florida Panthers ich vo finále prevalcuje. Avšak teraz je všetko inak. Edmonton vyrovnal stav série u 0:3 na zápasy a pred nami je posledný siedmy duel. Hráči majú v nohách cez 100 duelov vrátane základnej časti, no v utorok od 2:00 nášho času dajú oba celky určite zo seba všetky sily.

Avšak určite mnohí z vás klikli na tento článok preto, aby sa dozvedeli, či sa niečo také už v histórii NHL vo finálovej sérii podarilo. Odpoveď je áno, a to v roku 1942, teda pred 82 rokmi, teda takpovediac v hokejovom praveku. Vtedy dokázalo vo finále otočil Toronto Maple Leafs proti Detroitu Red Wings.

FINAĹOVÁ SÉRIA Z ROKU 1942

Zdroj: NHL.com | Foto: IG/edmontonoilers