Mnohých voličov len pred pár hodinami prekvapil nečakaný príspevok dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, ktorý prostredníctvom sociálnej siete oznámil definitívne ukončenie pôsobenia v OĽaNO. Ako sa zdá, zo strany neodchádza po zásadných nezhodách, nakoľko pozitívnymi slovami sa s ním verejne rozlúčil aj Igor Matovič.

V pondelok (6. marca) sa na sociálnej sieti Facebook prihovoril Eduard Heger svojim voličom s tým, že jeho príbeh v OĽaNO sa končí. “Moje pôsobenie v OĽaNO považujem za jednu z najdôležitejších životných etáp. Dostal som od hnutia dôveru a príležitosť byť súčasťou vlády a neskôr riadiť našu krajinu. S hnutím som si prešiel dlhú spoločnú cestu. Zažili sme náročné i pekné chvíle. Robili sme aj chyby, pretože nie sme dokonalí, pretože sme len ľudia. Lepšie Slovensko však bolo našou prioritou,” napísal otvorene politik tesne pred polnocou.

Ako tvrdí, má mať vlastnú víziu o politike, ktorú ak chce naplniť, musí sa vydať vlastnou cestou. “Život jednoducho prináša situácie, kedy sa musíme rozhodnúť. Ja to robím dnes,” dodáva s pozitívnym prianím všetkého dobrého politickému hnutiu s tým, že už v utorok o dvanástej hodine bude uskutočnená tlačová beseda. Okrem množstva voličov na príspevok zareagoval i jeho bývalý kolega a líder OĽaNO: “Edo, veľa šťastia a dík za spoločnú cestu,” napísal stroho Igor Matovič.

Ako uvádza denník Plus Jeden Deň, Heger sa má stať súčasťou strany Modrá koalícia, v ktorej bude predstavené nové predsedníctvo. V tom by mal okrem spomínaného politika figurovať aj dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď, Ján Budaj, Rastislav Káčer či Andrej Stančík. Heger pritom k tlačovej konferencii dodal iba výstižne: “Demokrati s demokratmi, iná cesta nie je!”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Eduard Heger, Plus Jeden Deň, Igor Matovič