Trojica slovenských zástupcov v 1. predkole Európskej ligy mala dnes nastúpiť na odvetné zápasy. Nastúpia len dva, oba to majú nádejne rozbehnuté! Tretí má postup vo vrecku, bez vlastného pričinenia!

Zástupca č.1 – Slovan Bratislava:
Slovan pred týždňom v úvodnom zápase remizoval na pôde druhého tímu uplynulého ročníka albánskej ligy 0:0. Partizani Tirana však do odvety nezasiahne. Dôvod je trošku kuriózny. Partizani Tirana boli “preradený” do Ligy Majstrov, pretože majster albánskej ligy Skaderbau Korce boli výkonným výborom UEFA vyradený z medzinárodných súťaží pre túto sezónu. A keďže každá krajina má právo na zástupcu v európskej klubovej súťaži č.1 (Lige Majstrov), práve súper Slovanu sa stal náhradníkom.

Zástupca č.2 – Spartak Myjava
Záhoráci sa do futbalovej Európy kvalifikovali po prvýkrát v histórií a prinášajú si do domácej odvety nádejnú remízu 1:1. V odvete proti rakúskej Admire Wacker majú tak všetko vo vlastných rukách. Postupová matematika hovorí jasnou rečou – ak Myjava nedostane gól, postupuje. Samozrejme, postup jej zabezpečí aj akékoľvek víťazstvo, v prípade remízy 1:1 sa bude predlžovať.

Zástupca č.3 – Spartak Trnava
Trnavčania majú postup na 99% v suchu. V úvodnom zápase totižto doma vyhrali suverénne 3:0 nad maltským klubom Hibernians. V maltskej odvete im stačí k postupu aj prehra o dva góly, v prípade streleného gólu dokonca aj o tri. Kvôli vlastnej pohode a koeficientom však budú chcieť Trnavčania zvíťaziť.

Zápasy:
17:00 Myjava – Admira
20:00 Hibernians – Trnava

Zdroj: evysledky.com | Foto: Facebook