Expresné uvoľnenie poslednej 4. fázy? Pozitívne slová Igora Matoviča!

Dátum:

Od 12. marca sú na Slovensku v platnosti prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré celkom zastavili život, aký sme ho poznali doposiaľ. Kým študenti vymenili školské lavice za písacie stoly v detských izbách, rodiny s deťmi začali miesto obchodných centier či kín navštevovať prírodu. Ako sa však situácia bude vyvíjať ďalej?

V dôsledku pandémie koronavírusu prijala vláda Slovenskej republiky mimoriadne bezpečnostné opatrenia, ktoré mali zabrániť šíreniu sa pandemického ochorenia. Ako premiér informoval počas tlačovej besedy 20. apríla, v spolupráci s Ústredným krízovým štábom bol vytvorený štvorfázový plán uvoľňovania prísnych opatrení, pričom prvá z nich prišla do platnosti 22. apríla.

Igor Matovič už v danom čase apeloval na občanov, že k ďalším fázam vláda pristúpi v závislosti od disciplíny Slovákov a šíreniu sa ochorenia. Nakoľko situácia v krajine je diametrálne odlišná od okolitých štátov, od 6. mája vošli do platnosti hneď dve ďalšie fázy, kým mnohí momentálne s napätím očakávajú, kedy dôjde k záverečnej štvrtej. Jej blízkemu schváleniu nahráva predovšetkým fakt, že na našom území bolo za posledných päť dní vykonaných 19 754 testov, z ktorých bolo pozitívnych „len“ 29!

Práve pri tejto príležitosti vyjadril svoje nadšenie aj premiér, ktorý sa s pozitívnymi slovami prihovoril aj voličom na sociálnej sieti. „Vyzerá to veľmi nádejne na ďalšie výraznejšie uvoľnenie obmedzení u nás na Slovensku, ale zatiaľ naďalej ostražitý a opatrný prístup k ochrannému valu na hraniciach. Držme palce nielen sebe, ale aj ostatným, aby sme sa čím skôr dožili aj slobodného cestovania,“ potešil Matovič krajanov. Ako sa zdá, uvoľnenia štvrtej fázy sa dočkáme už onedlho.

Čo patrí do 4. fázy?

  • Kiná, divadlá
  • Kúpaliská
  • Hromadné podujatia
  • Obchodné centrá
  • Školy, škôlky
  • Vnútorné športoviská
  • Športové podujatia
  • Ubytovanie

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...