Sezóna 2024-25 oficiálne odštartovala. Na prvý zásah sa čakalo menej ako dve minúty, diváci videli dve jasné výhry a štyri stretnutia boli mimoriadne vyrovnané, dve z nich dokonca neskončili po 60 minútach. A čo návštevnosť?

Úvodný gól sezóny padol v čase 1:56 v Banskej Bystrici, ktorá po predĺžení zdolala Spišskú Novú Ves. Otvárací gól strelila predsezónna zámorská posila Matthew Wedman. Duel sledovalo 2113 divákov.

Absolútnym sklamaním pre domácich priaznivcov bol debakel Trenčína, ktorý prehral s titul obhajujúcou Nitrou vysoko 2:7, asistenciu si trebárs pripísal aj hosťujúci brankár Sami Aittokallio. Duel videlo 3050 divákov.

Sezóna začala aj v Bratislave, kde Slovan dokázal získať proti Novým Zámkom po výsledku 2:1 všetky body, a to pred zrakmi 3760 divákov, čo bola návšteva kola.

Veľmi dobrý vstup do sezóny zažili pod Tatrami, veď Poprad rozstrieľal Zvolen s prehľadom 7:2, keď rozhodlo päť gólov v druhej tretine. Na zápase bolo podľa oficiálneho zápisu 2529 divákov.

Návrat do Extraligy okorenili v lokálnom derby výhrou nad Liptovským Mikulášom hokjisti Žiliny. Zápas skončil 3:2 a na štadióne bolo prítomných 3269 divákov.

A sezóna sa začala aj ostrým výchoodoslovenským derby v Michalovciach, kde privítali Košice. Domáci neudržali vedenie 2.0 a napokon prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch, ktoré rozhodla až deviata séria. Tento zápas videlo na štadióne 3498 divákov.

Celkovo teda na zápasoch 1. kola bolo oficiálne prítomných 18219 divákov, čo je priemer 3036,5 diváka na zápas. Potešujúce je hlavne to, že nikde nebolo pod 2 tisíc divákov.

Zdroj: Hokceyslovakia, Hitky | Foto: YouTube