Gigant sociálnych sietí testuje v Austrálii novinku, ktorá ochráni vaše intímne fotky proti zneužitiu. Malé pomsty po rozchode, vo forme nahých fotiek ex-partnera alebo partnerky už len tak ľahko nepridáte.

Posledných pár rokov je súkromný život verejnou záležitosťou. Je to hlavne kvôli sociálnym sieťam a Facebook nie je výnimkou. Zaľúbené páriky zdieľajú v akom sú vzťahu, spoločné fotky a niekedy dokonca aj problémy, ktoré práve prežívajú. Po rozchode sa často stáva, že sa jeden z partnerov chce pomstiť práve prostredníctvom tejto sociálnej siete. Zdieľa intímne fotky toho druhého tak, že to môže vidieť široký okruh užívateľov.

Tomuto chce spoločnosť predchádzať novinkou, ktorá sa testuje na austrálskom trhu. Vyzýva každého kto má obavu, že jeho intímne fotky budú zneužité, aby ich poslal priamo tomuto programu. Ten následne na tieto fotografie vytvorí digitálny odtlačok, ktorý systém rozpozná. Ak by chcel niekto takéto obrázky nahrať, systém ich automaticky zablokuje. V roku 2016 sa stali obeťami podobnej šikany 4 % užívateľov. Väčšinou sú terčmi pomsty ženy, mladšie ako 30 rokov.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: pixabay