Dnes má prakticky každá organizácia, športový klub, celebrita, no aj spoločnosť, svoje stránky na Facebooku, Instagrame a ďalších sociálnych sieťach. Zároveň je virtuálny priestor ale dokonalým miestom pre zložil a obohatenie sa na naivite či nevedomosti más ľudí.

Už v polovici januára zdieľala známa cestovná kancelária TIP travel, aby ľudia nenaleteli na Facebooku podvodníkom, ktorí pod ich menom ponúkajú prostredníctvom tejto sociálnej siete dovolenky za exkluzívne akčné ceny. Viacerí ľudia v dobrej viere, že narazili “na terno” poslali 20-percentnú zálohu na fiktívne zájazdy. Mnohonásobok zdieľalo súťaže o exkluzívne dovolenky.

Cestovná kancelária TIP travel aktuálne neorganizuje žiadnu súťaž o zájazd, nepožaduje v súvislosti s výhrou zaslanie osobných údajov, čísla účtu ani ďalších informácií.

„Podobné súťaže aj v minulosti prebiehali na falošných stránkach automobiliek a pod., pričom súťaže tohto typu zvyknú zaznamenať naozaj obrovské množstvo komentárov a zdieľaní. Svoju úlohu v tomto hrá aj čarovné slovíčko “hotovo,” ale vlastne hocijaký komentár, ktorý zvyšuje dosah príspevku, čím sa dostane k väčšiemu množstvu používateľov.“

„V prípade, ak ste sa stali obeťou podvodu, môžete podať trestné oznámenie na najbližšom oddelení policajného zboru SR, pre podozrenie zo spáchania trestného činu podvodu. Polícii je potrebné čo najpresnejšie a najrozsiahlejšie popísať celý skutkový stav veci a predložiť im všetky doklady, ktoré máte.“

Zdroj: FB/TIP travel | Foto: Pixabay