To, v čo mnohí verili, sa stalo skutočnosťou. Hokejový svet na niečo také čakal dlhé roky, no Slovensko táto skutočnosť veľmi neteší. Aspoň teda z jedného uhla pohľadu určite nie. Prečo?

Vedenie NHL oznámilo, že hráči z tejto profiligy sa po 12 rokoch vrátia na zimné olympijské hry, a teda, najväčšie hviezdy uvidíme v Miláne v roku 2026 a následne aj v roku 2030 na ZOH v zatiaľ neznámom dejisku.

Fanúšikovia tak po prvýkrát od roku 2014 budú mať možnosť vidieť naživo v medzištátnych súťažných stretnutiach tie najväčšie hviezdy svetového hokeja, trebárs vrátane Connora McDavida.

„V NHL hrá obrovské množstvo hokejistov z rôznych krajín, ktorí si hrdo obliekajú národný dres. Sme radi, že po intenzívnej spolupráci s hráčskou asociáciou NHLPA a Medzinárodnou hokejovou federáciou môžeme oficiálne oznámiť, že hráči NHL sa zúčastnia na olympijských hokejových turnajoch v rokoch 2026 a 2030,” povedal komisár NHL Gary Bettman.

Pre Slovensko to je ale radosť “polovičná“. V prípade, že sa podujatí zúčastníme, v čo veríme, tak síce budeme mať možnosť vidieť v najcennejšom drese všetky naše hviezdy a zároveň si aj slovenský fanúšik bude môcť vychutnať najlepší medzinárodný hokej, no zároveň sa minimalizuje šanca našej krajiny napodobniť úspech z roku 2022, keď Slováci dokráčali za neúčasti veľkých hviezd k historickému bronzu. Podobne tak v roku 2018 využili neprítomnosť hviezd Nemci rovno na zisk striebra.

Veľké hviezdy z NHL sa prvýkrát objavili na ZOH v Nagane 1998, vtedy “turnaj století”, ako ho nielen Česi nazvali, vyhralo práve Česko s fenomenálnym Dominikom Hašekom v bráne a vedené aj vtedy najlepším hráčom sveta Jaromírom Jágrom.

→ Prečítajte si, ako je to s účasťou Slovenska a ktoré krajiny vyhrali olympisjké turnaje za účasti hviezd z NHL?