Zahraničné médiá prišli s veľmi smutnou správou, ktorá zarmútila milióny fanúšikov. Na večný odpočinok sa predčasne pobral len 52-ročný režisér, ktorý patril vo svojom odbore k veľmi uznávaným. Na konte úspechov mal okrem iného aj spoluprácu pri tvorbe všetkých sérií Harryho Pottera.

Vo veku 52 rokov zomrel režisér Jamie Christopher. Podľa informácií HollywoodReporter vydýchol poslednýkrát v utorok v Los Angeles. Osudnými sa mu mali stať komplikácie so srdcom.

Britský umelec sa podieľal na tvorbe známych a obľúbených filmov, medzi ktoré patrí i celá séria Harryho Pottera, natočená podľa knižnej predlohy J. K. Rowlingovej. Spolupracoval však aj pri výrobe Star Wars, Strážcovia galaxie, Piaty element či Alien3.

Jamie za sebou zanechal smútiacu manželku Carly a štyri deti. Oficiálny profil Harryho Pottera zverejnil na sociálnej sieti smutný odkaz: “S obrovským zármutkom vám oznamujeme, že zomrel nenapodobiteľný Jamie Christopher. Ako prvý asistent režiséra v každom z filmov Harryho Pottera zohral kľúčovú úlohu pri oživovaní magických príbehov na plátne. Myslíme na jeho priateľov a rodinu,” uviedli.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hollywoodreporter.com | Foto: FB/Harry Potter