Slovenskí fanúšikovia po prvom zápase šampionátu nemôžu byť spokojní. Naši chlapci síce nehrali zle, no inkasovať šesť gólov od Nemcov je skutočne veľa. Ak chceme bodovať, defenzívna hra sa musí nepochybne zlepšiť.

Ofenzíva však nesklamala, veď sme štyrikrát skórovali a vytvorili si i ďalšie príležitosti, ktoré ostali nevyužité alebo vychytané skúseným nemeckým brankárom Grubauerom.

Tešiť nás môže i skutočnosť, že na štyroch góloch sa podieľalo bodovo až desať Slovákov, ktorí si pripísali dovedna jedenásť kanadských bodov. Jediným dvojbodovým hráčom sa stal Juraj Slafkovský.

A práve 20-ročného útočníka Montrealu v našej ankete, ktorú sme pridali do jedného z článkov pred šampionátom, označilo viac ako 52% z vás ako favorita na post najproduktívnejšieho Slováka na turnaji. Rovnaký hráč bol miernym favoritom aj podľa bookmakerov. S odstupom skončil podľa vás na sriebornej pozícii Peter Cehlárik a TOP 3 uzatvoril Pavol Regenda. Ostatní hráči už neatakovali zďaleka ani 10-percentú hranicu a okrem uvedenej šestky ostatné mená dostávali už len jednotky hlasov.

Zdroj: Hitky | Foto: IG/hockeyslovakia