Fanúšikovia obľúbenej britskej klasickej komédie sú v absolútnom šoku. Zasiahla ich smutná správa o úmrtí 77-ročnej hviezdy z Monty Pythona, ktorá ich rozosmievala celé roky.

Filmový svet sa vyrovnáva s ťažkou stratou. Vo veku 77 rokov umrela hviezda obľúbenej britskej komédie Monty Python, Terry Jones. Režisér a herec musel roky bojovať so zriedkavou formou demencie, pričom jeho odchod potvrdila najbližšia rodina a manželka Anna.

Terry umrel 21. januára večer v obklopení rodiny: “Všetci sme stratili milého, zábavného, ľudského, kreatívneho a milujúceho človeka, ktorého individualita, intelekt a špeciálny humor tešili milióny fanúšikov šesť dekád. My, manželka Anna, deti Bill, Sally, Siri a širšia rodina by sme chceli poďakovať Terryho doktorom a sestričkám za to, že urobili jeho posledné roky nielen znesiteľnými, ale aj zábavnými,” uviedli podľa britského Metra.

Terry zanechal množstvo dobre odvedenej práce na obľúbenej komédii Monty Python, no aj v jeho knihách, filmoch, programoch, či básňach. Hviezde lekári diagnostikovali v roku 2015 zriedkavú formu demencie, ktorá postihuje správanie a reč. Podľa slov jeho kolegov sa odvtedy zdravotný stav Terryho rapídne zhoršoval, pričom neskôr už nespoznával tváre kamarátov. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: metro.co.uk │ Foto: YouTube/AP Archive, Twitter