10. novembra minulého roka svet navždy opustil fantastický hudobník Miroslav Žbirka, ktorého milovali generácie verných fanúšikov. Vždy dobre naladený rodák z Bratislavy patril ku klenotom domácej popmusic, pričom koncom februára vyšiel jeho nový singel Nejsi sám.

Aj keď už Miro Žbirka nie je medzi nami, pred úmrtím stihol nahrať ešte zopár skladieb v spolupráci so svojim synom Davidom. Ten mal dokonca zaranžovať a produkovať celý album Posledné veci, ktorý vychádza až mesiace po jeho smrti. „Nejsi sám, můj maják v moři zla ve vlnách rozeznáš,“ spieva v novej skladbe Meky so synom, pričom videoklip obsahuje množstvo osobných záberov.

„Behom pandémie, keď sa nekonali koncerty a Dávid bol doma, mali veľa času sa s Mekym dlho rozprávať o hudbe. Veľa ju spolu počúvali, rozoberali muzikantské veci a doslova sa v tom vŕtali. Tak vznikol nápad, že Dávid zaranžuje jednu skladbu. Mekymu sa to páčilo, a tak začal pracovať aj na ďalších. Z toho postupne vyplynulo, že sa produkčne postará o celý album,“ prezradila na margo nového hudobného nosiča jeho manželka Katka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT, IG/mirozbirka, eXtra.cz