Hudobný svet skončil v slzách po zverejnení smutnej správy. Na večný odpočinok sa totiž pobrala country hviezda, ktorá má na konte množstvo svetoznámych hitov. Informáciu o jej smrti priniesla zdrvená rodina, ktorú hlboko zasiahla strata milovanej umelkyne.

Včera (4. októbra) v ranných hodinách zomrela americká country speváčka Loretta Lynn. Podľa dostupných informácií poslednýkrát vydýchla v spánku na svojom ranči v Hurriane Mills v štáte Tennessee. Jej púť sa tak skončila vo veku 90 rokov.

Talentovaná umelkyňa sa preslávila už v 60. a 70. rokoch, keď sa dostala do sveta country hudby, v ktorej dovtedy dominovali predovšetkým muži. Vo svojich skladbách spievala o nerovnostiach vo vzťahoch medzi mužmi a ženami, no aj o se*uálnej slobode žien. Loretta sa totiž vydávala ako 15-ročné dievča, pričom do svojich 18. narodenín porodila hneď štyri deti. S manželom Oliverom strávila 50 rokov svojho života.

Celá rodina ju však v jej kariére podporovala, vďaka čomu bola držiteľkou troch cien Grammy. V priebehu koncertovania dokonca vydala autobiografickú knihu “Coal Miner´s Daughter“, ktorá sa v roku 1976 dostala na zoznam bestsellerov novín The New York Times. V roku 2017 utrpela cievnu mozgovú príhodu, no rehabilitácia jej pomohla znova sa svojpomocne hýbať. O rok neskôr si zlomila bedrový kĺb, ktorý jej zdravotný stav výrazne skomplikoval.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Twitter, Pixabay