Len pred okamihom polícia informovala verejnosť o fatálnej dopravnej nehode, ku ktorej došlo v smere na Veľký Meder. S desiatkami cestujúcich tu havaroval autobus, pričom sa ťažko zranilo viacero osôb.

V okrese Dunajská Streda došlo k vážnej havárii autubusu, ktorý prechádzal z obce Dolný Bar smerom na Veľký Meder. Ako uvádza polícia, 43-ročná vodička autobusu mala z doposiaľ nezistených príčin zísť do priekopy a naraziť pravou bočnou stranou do stromu. “Vozidlo nakoniec skončilo späť na ceste. Autobus bol plne obsadený českými turistami, z ktorých viacero utrpelo pri nehode ľahšie, ale aj ťažšie zranenia. Na miesto bol privolaný aj záchranársky vrtuľník,” uviedla k prípadu polícia.

Vodička bola okamžite podrobená dychovej skúške, ktorá bola negatívna, kým príčiny nehody sú v štádiu vyšetrovania. Cesta I. triedy je aktuálne z dôvodu dokumentovania nehody a odstraňovania následkov uzavretá. “Žiadame vodičov, aby rešpektovali pokyny policajných hliadok a ak im to situácia umožňuje, aby sa danému úseku úplne vyhli,” dodáva polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol/Trnavský kraj