Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou nehodou, ku ktorej došlo na úseku Galanta – Sládkovičovo. V skorých hodinách sa tu zrazilo nákladné vozidlo Iveco s linkovým autobusom, pričom sa v ňom viezlo prizbližne dvadsať cestujúcich.

Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť o vážnej dopravnej nehode, ktorá je stále v štádiu dokumentovania, preverovania a výsluchu osôb. Medzi Galantou a Sládkovičovom sa zrazil nákladný autobomil s autobusom, pričom kompetentní nešťastie vyšetrujú ako všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti.

Pri strete vozidiel mali tri dospelé osoby útržiť ťažké zranenia, kým šesť cestujúcich sa malo zraniť ľahko. “Vodiča autobusu vo vážnom stave previezli leteckí záchranári do nitrianskej nemocnice. Vodič kamiónu sa pri nehode nezranil. Rovnako ani študenti, ktorí boli v autobuse, sa nezranili a pokračovali v jazde náhradným autobusom,” uviedla polícia, ktorá dodáva, že úsek cesty je stále neprejazdný.

“Policajti uzavreli hlavný ťah z Galanty na Sládkovičovo, žiadame vodičov, aby rešpektovali pokyny polície a úseku sa vyhli cez obchádzkové trasy. Operačné stredisko vyslalo na pomoc zraneným aj tím postraumatickej intervencii s policajnými psychológmi,” uzatvára.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol | Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky