V sezóne 2022-23 dokázal klub FC Košice ako hlavný favorit na postup medzi futbalovú elitu skutočne ovládnuť 2. najvyššiu súťaž. V závere ročníka predskočili Košice rivala z Prešova a pred sezónou 2023-24 mali mnohí v súvislosti s týmto celkom veľké očakávania.

Po tom, ako sa ešte v sezóne 2014-15 umiestil klub FC VSS Košice na 6. mieste Fortuna ligy, sa do ďalšieho ročníka neprihlásil a v metropole východného Slovenska odrazu nebol žiaden klub s ambíciou hrať najvyššiu futbalovú súťaž.

To zmenil až klub FC Košice, ktorý vznikol fúziou v roku 2018 a dnes je teda učastníkom Niké ligy, ako sa od leta 2023 naša najvyššia futbalová liga volá. Košice získali mnohé posily a súťaž začali remízou so Slovanom.

Avšak jeseň zďaleka nebola pre košického fanúšika radostná, veď s bilanciou 3-3-12 sú FC Košice na 10. mieste a za nimi je len dvojica celkov, ktoré dokonca celú jeseň nevyhrali. V Michalovicach i Zlatých Moravciach sa tak budú snažiť na jar zabojovať o udržanie, no rovnaký cieľ asi budú mať i v Košiciach.

Na celky nad nimi už majú pomerne veľkú stratu, hoci je faktom, že sa stále bude hrať štrnásť kôl, a to znamená, že je v hre pre každý klub 42 bodov. V Košiciach ale podľa ich stredopoliara Marcela Vasiľa nie je dobrá ekonomická situácia. Ten dostal informáciu, že s ním už nepočítajú. Dôvod, prečo už autora jedného gólu behom 335 minút nechcú, nie je ale jednotný. Klub tvrdí, že jednoducho hráč nesplnil výkonnostné očakávania, hráč má ale hovorť o tom, že v Košiciach nie sú peniaze.

→ VYJADRENIE KLUBU FC KOŠICE S “OČIERŇOVANIU” ZO STRANY VASIĽA ←