Expremiér Robert Fico odstúpil zo svojej funkcie rovnako ako exminister vnútra Robert Kaliňák. Fico však nie je jediný z ich rodiny, komu sa podarilo dostať na poriadne vysoké miesto.

Rodina Roberta Fica má okrem bývalého premiéra vo svojich radoch aj ďalších vysoko postavených. Už v roku 2009 vyšla najavo skutočnosť, že sestra Roberta Fica Lucia Chabadová sa ako stážistka dostala na Generálnu prokuratúru Trnku do odboru osobitného určenia. Takéto privilégium obvykle dostávajú prokurátori s 10-ročnou praxou, no keďže išlo o stážistku, podmienka nebola nutná. Trnka aj Chabadová sa v tom období odmietli k veci vyjadrovať. Odbor osobitného určenia má pritom na starosti najzávažnejšie kauzy, vrátane stíhania politikov. Lucia Chabadová sa okrem toho vydala za prokurátora Chabadu ml., teda syna významného advokáta, ktorý sa preslávil zastupovaním Ivana Lexu či osôb z káuz.

Mediálne známym sa stal aj brat Roberta Fica Ladislav vďaka firme HF Steel, ktorá uprednostnila časť veriteľov pred inými ako subdodávateľ pri výstavbe rýchlostnej cesty pri Nitre za vlády Roberta Fica. Napokon sa stratila časť účtovníctva (rovnako ako v prípade Bašternáka) a skončila na chate v Modre (rovnako ako v prípade Bašternáka), zanikla a polícia stíhanie zastavila, o čom písal aj nebohý Kuciak. Rovnako skončila po dlhoch aj jeho firma Interferum.

Ďalším rodinným príbuzným z rodiny Ficovcov je expremiérov bratranec Rastislav Rybanský, ktorý je v súčasnosti šéfom kancelárie predsedu vlády Petra Pellegriniho. Po boku Pellegriniho už pracoval aj v minulosti ako šéf kancelárie podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu.

Rodinní príslušníci Roberta Fica na vysokých postoch

Zdroj: pravda.sk, aktuality.sk, sme.sk | Foto: Facebook, hitky.sk, YouTube