Fico sa obul do vlády kvôli S 300: TAKTO mu naložili …!

Dátum:

Eduard Heger počas návštevy Ukrajiny potvrdil, že Slovensko darovalo protivzdušný obranný systém S 300, kým my sme dostali zatiaľ tri batérie systému Patriot. Tento krok avizoval Robert Fico ešte pred oficiálnym potvrdením a vyjadril vláde veľkú kritiku. 

Šéf Smeru je presvedčený, že sa tým Slovensko vystavuje riziku a vťahuje sa do konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskom. „Čaputová s Hegerom nás otvorene ťahajú do vojny na Ukrajine. Darovanie multimiliónového systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine je vojnovým činom s nedoziernymi následkami pre Slovensko,“ uviedol na sociálnej sieti a pozval ľudí na nedeľné „stretnutie“ do Bratislavy. Heger označil Fica aj Pellegriniho za „zapredancov“ a poznamenal, že sa správajú ako ruskí agenti: „Môžeme už len čakať, kedy sa dozvieme, že sú aj oni platení z ruských peňazí.“ 

Fico rovnako tvrdí, že darovaný systém S 300 je výkonnejší a presnejší ako Patriot. Jeho tvrdenie je však klamlivé, keďže S 300 z roku 1987 bez ďalšej modernizácie má dostrel asi 75 kilometrov, kým Patriot je najnovšia verzia PAC – 3 s dostrelom 160 kilometrov. Taktiež zavádza, ak tvrdí, že sme sa touto pomocou stali súčasťou konfliktu. Článok 51 charty OSN hovorí o pomoci pri výkone sebaobrany, podľa ktorej je povolené dodať zbrane do štátu na obranu, ktoré budú použité v súlade s medzinárodným právom a ľudskými právami. Generál Pavol Macko na sociálnej sieti utvrdil, že Slovensko si vlastnú obranu zabezpečilo a poslaný systém S 300 neslúži na útok na Rusko, ale na obranu na území Ukrajiny.

Šéf Smeru bol taktiež jeden z prvých, ktorí informovali o prevoze S 300 na sociálnej sieti, pričom išlo o utajovanú operáciu. „De facto vyzradil transport S-300 ruskému nepriateľovi. V čase, keď sa Rusi vyhrážali zničením takéhoto transportu, predseda Smeru na sociálnych sieťach zverejňoval jeho fotky zo slovenskej východnej hranice,“ uviedol v denníku Sme Jakub Filo so slovami, že práve toto môže byť považované za vlastizradu a domnieva sa, že tento krok by mali prešetriť príslušné orgány.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk│ Foto:  FB/Eduard Heger – predseda vlády SR, Robert Fico, Pavel Macko – bezpečnosť, stratégie, technológie

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...