Filmový svet smúti po tragickej správe, ktorá obletela všetky krajiny. Zomrel slávny scenárista, ktorý sa podpísal pod kultové seriály ako M*A*S*H, Alf či Show Billa Cosbyho. 

6. septembra 2018 nás vo veku 67 rokov navždy opustil slávny americký spisovateľ Thad Mumford, ktorý sa do povedomia divákov zapísal ako scenárista legendárnych seriálov. Na svoje konto si pripísal scenáre ku množstvu seriálov, no jedným z najznámejších bol M*A*S*H z vojenského prostredia. V 80-tych rokoch však zahviezdil a scenárom k Show Billa Cosbyho a podieľal sa aj na legendárom sitkome Alf s chlpatým mimozemšťanom v hlavnej úlohe.

Thad Mumford sa narodil pred 67 rokmi vo Washingtone, jeho otec bol zubár a mama učiteľka. Ako teenager sa stal členok basebalového tímu a bol celoživotným fanúšikom Yankees. Keď sa stal úspešným v televíznom prostredí, v roku 1973 získal cenu Emmy za seriál pre deti The Electric Company a trikrát získal nomináciu.

O Thadovej nečakanej smrti informovala podľa denníka NY Times jeho švagriná Donna Coleman. Podľa nej odišiel Mumford, ktorý žil v Los Angeles, na miesto večného odpočinku navštíviť svojho chorľavého otca, ktorý umrel minulý mesiac. Príčina scenáristovej smrti je doposiaľ neznáma. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: nytimes.com │ Foto: YouTube