Od žrebu kvalifikácie o EURO 2016 až do posledného zápasu šampionátu ubehlo dvadsať mesiacov. Poslednú bodku tohto dvojročného cyklu spraví finálový zápas medzi domácim Francúzskom a Portugalskom. To mnohí odpisujú a stavajú ho do role outsidera. To však nie je ani zďaleka pravda. 

Tu sú dôvody, prečo sa Francúzi nemusia dočkať happyendu.

Portugalsko neprehralo 13 súťažných zápasov v rade

Mnohí pokladajú Portugalsko za dobrý tím, nie prvotriedny. Portugalci však od úvodného zápasu kvalifikácie, v ktorom senzačne prehrali 0:1 s Albánskom, nepoznajú chuť prehry, teda nie v súťažnom zápase. V kvalifikácií následne vyhrali 7 zápasov v rade, na EURE päťkrát remizovali a raz vyhrali. To hovorí jasnou rečou – 13 zápasov, bilancia 8 výhier, 5 remíz, 0 prehier.
[sociallocker]

Tréner Fernando Santos

61-ročný stratég s takmer 30-ročnou praxou dokáže fantasticky prečítať hru súpera. Portugalci v ostatnom období vygumovali technicky hrajúcich Dánov, tvrdých Srbov, kombinačne skvelých Chorvátov, rýchlych Poliakov či Walesanov.

Faktor “nemáme čo stratiť”

Každý favorizuje Francúzov, ktorí sú tak pod veľkým tlakom. Dokonca sú doma, takže tlak je o to väčší. Nikto si nepripúšťa, že Francúzi zlyhajú. No práve to je to, čo Portugalci môžu využiť vo svoj prospech. Čím dlhšie budú držať so súperom krok, tým budú bližšie k titulu!

Cristiano Ronaldo

Všetci si pod pojmom Portugalsko predstavia jediného muža – tým je hviezdny CR7. Je to preňho možno posledná možnosť získať s Portugalskom veľkú trofej. Striebro už má, no vtedy mal 19 rokov. Dnes má 31 a stále je na vrchole. On je ten, na koho pleciach leží úspech jeho krajiny. A Ronaldo nerád prehráva. V národnom drese strelil 61 gólov, čo je rekord krajiny, no určite nie je bez šance pridať ďalší!

Vzájomné zápasy

Počas dvojročného kvalifikačného cyklu sa Portugalsko stretlo s Francúzskom dvakrát vo vzájomných súbojoch. Oba súboje síce vyhrali Francúzi, no oba o jediný gól. To znamená, že aj teraz sa dá očakávať vyrovnaný zápas. A keďže vďaka vzájomným meraniam síl z posledného obdobia mohli Portugalci nabrať cenné informácie o súperovi, môžu ich dokonale využiť.

Renato Sanchez

18-ročný Renato Sanchez, ktorý sa stal už dvakrát hráčom zápasu a je podľa mnohých druhou najväčšou hviezdou tímu, hoci jeho rovesníci väčšinou sotva okúsili profesionálne zápasy medzi seniormi. Predvádza naozaj skvelé výkony a ak dostane šancu vo finále, môže byť hrdinom!

Prognóza: AK SA PORTUGALSKO DOSTANE DO PREDĹŽENIA, STANE SA FAVORITOM ZÁPASU

Foto: Facebook[/sociallocker]