Dnešný prvý letný deň oslavuje svoje narodeniny jedna z najdôležitejších osôb Anglicka, nástupník na britský kráľovský trón, princ William.

Najstarší syn princa Charlesa a nebohej princeznej Diany dnes oslavuje svoje 34 narodeniny. Vďaka svojmu ľudskému prístupu je veľmi obľúbeným a so svojou manželkou, vojvodkyňou Kate tvoria nádherný pár, ktorý obdivujú ľudia z celého sveta.

[sociallocker]Vojvoda z Cambridge vyštudoval na univerzite v Škótsku zemepis a v roku 2005 tak získal titul magister umenia. V tomto období sa v médiách začala objavovať informácia o jeho vzťahu s Kate Middleton, ktorá bola jeho spolužiačkou z univerzity. Pár sa zasnúbil v roku 2010 v Keni a o rok neskôr sa konala svadba v opátstve Westminster. S Kate majú syna Georga a dcéru Charlotte.

Princ sa vo svojich 21 rokoch stal štátnym kancelárom, ktorý zastupuje kráľovnú, keď je v zahraničí. Od roku 2006 je prezidentom Anglickej futbalovej asociácie a mohli sme ho vidieť aj na tribúne včerajšieho zápasu medzi Slovenskom a Anglickom v rámci šampionátu EURO 2016.

William je v poradí druhým následníkom na trón po svojom otcovi Charlesovi. Ak si ako budúci kráľ rozhodne ponechať svoje prvé meno, bude vládnuť ako kráľ William V.

Zdroj: wikipedia | Foto: Instagram[/sociallocker]