Gabriela Kajtárová je redaktorkou markizáckeho spravodajstva, pričom sa snaží prinášať informácie z rôznych tém. Aj napriek tomu, že z toho nie je nadšená, vo svojej práci je nútená využívať aj sociálne siete. Čoraz viac si však uvedomuje, čo dokážu klamstvá a vymyslené správy v spoločnosti.

Gabriela Kajtárová sa venuje predovšetkým domácej politike, zahraničným vzťahom a ekonomike. Počas svojej práce musí využívať sociálnu sieť, keďže politici radi oslovujú občanov priamo aj bez zorganizovania tlačovej konferencie, kde by museli čeliť otázkam novinárov.

Rodáčka z Hlohovca však neskrýva svoju nechuť ku konkrétnej sociálnej sieti Facebook, ktorú považuje za mentálne stratenú. Podľa jej slov medzi ľuďmi najviac fungujú hnev a hlúposť, ktoré sú povzbudzované ľuďmi s falošnými či platenými profilmi. Ak chcú ľudia skutočne prejaviť svoj názor, pokojne môžu demonštrovať. ,,Kde sú tí nahnevaní ľudia z Facebooku? Mám česť na ich “protesty“ chodiť osobne. Horko-ťažko politické strany pozvážajú pár stoviek skalných autobusmi. Síce veľa kričia, ale sú menšina,“ uviedla z vlastnej skúsenosti ostrieľaná redaktorka.

Markizáčka zároveň zdôraznila, že je profesionálkou a dospelou ženou, ktorú neplatí vláda, Amerika ani žiadny tajomný oligarcha. Je hrdá na to, čo tvorí. ,,Nie, médiá nestrácajú dôveru, to vám nahovárajú tí, ktorým znepríjemňujeme život,“ upozornila Kajtárová, ktorá upozornila občanov, že Facebook nie je správne miesto na hľadanie kvalitných a pravdivých informácií. Má ísť o priestor, kde sa z trollov a zmätených ľudí podarilo spraviť úspešný biznis.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Gabriela Kajtarova