Pep Guardiola určite nebol počas polčasovej prestávky mestského derby spokojný, no v druhom polčase strelil dva góly Foden a v závere pečatil na konečných 3:1 Erling Haaland. Naďalej tak kraľuje tabuľke strelcov, zatiaľ čo klub je druhý o bod za Liverpoolom.

Svet ale, samozrejme, obletela aj totálna minela Erlinga Haalanda, ktorý dokázal zahodiť nemožné. Ako možno vidieť na zábere, vo vnútri päťky dorážal loptu do prázdnej brány. Tú ale netrafil.

K tomuto momentu sa vrátili po zápase i novinári a pýtali sa Pepa Guardiolu na to, čo si o tom momente myslí. Ten ale Haalanda (možno aj preto, že napokon ten gól jeho zverencom nechýbal), paradoxn, pochválil.

„Môže sa mu to stať. Mrzí ho to tak desať sekúnd a potom sa sústredí ďalej na hru. Aj keby minul päť takých pokusov, vždy je smutný tak 10 sekúnd a potom to vytesní a venuje sa hre ďalej,” uviedol tréner Pep Guardiolu na adresu svojho zverenca a pokračoval:

„Veľkí hráči, ktorých som stretol ako hráč či tréner, mali vždy schopnosť rýchlo zabudnúť na takú chybu. Človeka to mrzí, to musí byť.  Elitní tenisti, golfisti či basketbalisti v prípade chyby, ktorú každý z nich spraví, si len povedia, že je to v poriadku a idú ďalej. To definuje skvelých hráčov a taký bol teraz prípad Erlinga.”

Zdroj: Sky Sports | Foto | Video: YouTube