V utorok došlo počas rokovania v parlamente k ostrému konfliktu politikov pri rečníckom pultíku. Počas jednania o obrannej dohode s USA prišli poslanci ĽSNS so slovenskou vlajkou, následne poslanci SaS s vlajkou ukrajinskou, čo vyústilo do konfliktu.

Počas utorkovej debaty o obrannej dohode s USA, od ktorej sa nečakane odklonil aj Pellegrini, prišli pred rečnícky pultík poslanci Peter Krúpa a Andrej Medvecký, ktorí vytiahli slovenskú vlajku. Následne sa pod nich postavili aj poslanci SaS Jana Bittó Cigániková a Miroslav Žiak s ukrajinskou vlajkou. Poslanci ĽSNS obliali vodou aj ukrajinskú vlajku, ktorú následne vytrhli poslancom SaS z rúk.

Tento konflikt má ďalšiu dohru a podľa informácií Aktualít požaduje Veľvyslanectvo Ukrajiny ospravedlnenie za dehonestujúce správanie sa viacerých poslancov ĽSNS k vlajke Ukrajiny. Ku sporu sa už na sociálnej sieti vyjadril aj minister Ivan Korčok, ktorý avizoval, že sa Ukrajine ospravedlníme.

Niekoľko týždňov trvajúca hystéria a strašenie ľudí kvôli obrannej zmluve s USA sa premenila na besnenie opozície a extrémistov v parlamente. Už je, veru, ťažko medzi nimi rozoznať rozdiel. Rúbe sa hlava nehlava a nedotknuteľné už nie sú ani symboly nášho suseda, ktorý sa nachádza v ťažkej situácii. Je mi to ľúto a hanbím sa za to o to viac, že k tomu došlo práve počas mojich rokovaní v Kyjeve. Diplomatickou cestou sa ospravedlníme,” uviedol Korčok a vyzval všetkých k zachovaniu pokoja.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

 

Zdroj: FB/Ivan Korčok, aktuality.sk │ Foto: YT/SME