HANBA! Bezdomovec dostal pokutu pre porušenie zákazu vychádzania!

Dátum:

Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou. Boj o prežitie zvádzajú živnostníci, podnikatelia, zamestnanci aj rodičia školopovinných detí odkázaných na dištančnú výučbu. Okrem nich sa však zabúda na bezdomovcov, pre ktorých platia rovnaké pravidlá ako pre ostatných: zostať doma! Kde ale majú nájsť ten domov im už nikto nepovedal. 

Bezdomovec porušil podmienku zákazu vychádzania! Absurdné? Pre štátnych príslušníkov polície ani náhodou! Na sociálnej sieti bol na stránke pod názvom Vagus pridaný príspevok, ktorý poukazuje na doklad o 100 eurovej blokovej pokute nezaplatenej na mieste: „Prechádzal ulicou v Bratislave. Ako človek bez domova tu žije niekoľko rokov, no trvalý pobyt má v Slovenskej Ľupči. Porušil tak zákaz vychádzania mimo okres,“ informuje Vagus.

Povolenie občanom ísť na nákupy, do lesa či na prechádzku pred ôsmou hodinou večernou je povolené. Človek bez domova s respirátorom a s potvrdením o prekonaní Covid-19 sa však na pravé poludnie pokute nevyhne.

„Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, Verejná ochrankyňa práv, Polícia Slovenskej republiky, žiadame o okamžité riešenie tejto neospravedlniteľnej situácie. Žiadame o vypracovanie usmernenia, ktoré vylúči ľudí bez domova z ukladania pokút za nedodržiavanie zákazu výchádzania a odpustenie už udelených pokút. Rovnako žiadame o zaradenie cesty do alebo zo sociálnej služby medzi výnimky zo zákazu vychádzania. Považujeme za neprípustné, aby súčastný stav pretrvával a ľudia bez domova dostávali pokuty za to, že sú na ulici,“ znie naliehavá prosba spravovateľov účtu Vagus.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Vagus | Foto: pixabay.com, canvas.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...