Kajetán Kičura, predseda Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR), má na krku poriadny škandál. Kým on sám mal nakupovať ochranné rúška od novovzniknutých firiem za prehnané ceny, jeho dvadsaťročný syn si doprial dva byty v centre Bratislavy bez hypotéky!

Ako informoval denník SME, Krištof Kajetán Kičura, syn predsedu Správy štátnych hmotných rezerv, sa stal vlastníkom dvoch bytov v centre Bratislavy. Nakoľko na zmluve, ktorú podpísal najneskôr 12. marca, nefiguruje žiadne záložné právo, mladík si zaobstaral nehnuteľnosti bez hypotekárneho úveru.

Byty v Starom Meste sa pohybujú v státisícových sumách, pričom predmetné objekty sa majú nachádzať na Konventnej ulici, a teda neďaleko prezidentského paláca. Byty mal Kičura ml. kúpiť 17. a 18. marca, a teda v čase, kedy nadobudla platnosť zmluva na predražené rúška a respirátory s firmou LACORP, s.r.o. za 22 miliónov eur.

Ako uviedol predseda SŠHR, v tomto prípade ide o náhodu a nákupy spolu nesúvisia. Podľa jeho slov malo ísť v prípade bytov o výbornú ponuku, čo si však nemyslí premiér Igor Matovič. Ten k prípadu prezradil, že na pondelkovom rokovaní vlády bude žiadať ministra hospodárstva o návrh na Kičurovo odvolanie.

“Myslím, že Pellegriniho chránenec Kajetán Kičura včera dostatočne rýchlo pochopil, s kým má do činenia. Nemôže mi len tak klamať do očí a škôlkárskymi výhovorkami obhajovať zločin. Za trestuhodné správanie bude dnes na vláde zo svojej funkcie odvolaný a bude sa zodpovedať pred zákonom,” vyjadril sa Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: SME, FB/I.M. | Foto: Centrálny register zmlúv, FB/I.M.