Hanbaté sny, teda tie, v ktorých má človek pohlavný styk alebo jeho náznaky, má podľa odborníkov prakticky každý a väčšina zdravých ľudí ich máva aj niekoľkokrát mesačne. Samozrejme, nemusí to byť nutne pravidlom.

Pred pár mesiacmi sme písali o tom, čo tieto sny znamenajú, pričom na otázky odpovedala odborníčka na výklady snov. Vysvetľovala, prečo sa nám môže snívať o tom, že “niečo” máme so šéfom, expartnerom či trebárs s mamou alebo bratom, hoci v skutočnosti po niečom takom netúžite.

Avšak odborníci, predovšetkým psychológovia, sa ale zameriavajú aj na mnohé iné výskumy a jeden z nich, ktorý zhrnuli vo vedeckej štúdii z roku 2021, sa týkal toho, o kom sa sníva mužom a ženám, ak teda hovoríme o se*álnych snoch.

Obom pohlaviam sa snívalo o intímnych chvíľkach (či už priamom akte alebo trebárs vyzliekaní, bozkavání a pod.) s ich bývalými partnermi, ľuďmi z okolia, známymi osobnosťami ako hercami/herečkami, spevákmi/speváčkami.

Avšak rozdiel má byť vo frekvencii. Ak hovoríme o “hetero osobách”, mužom sa totižto podľa tohoto výskumu častejšie sníva o tom, že intímne chvíľky zažívajú so ženami z okolia (vrátane spolužiačok, kamarátiek, kolegýň, zatiaľ čo u žien je zvyčajne vyššie percento intímnych snov s celebritami. A ako je to u vás?

Zdroj: NY Post | Foto: Depositphotos