Štefan Harabin je opäť v hľadáčiku špeciálnej prokuratúry. Ako upozornil DenníkN, 1. júna bol obžalovaný pre skutok prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, ako aj prečin schvaľovania trestného činu. Za všetkým je exsudcov status na sociálnej sieti, kde sa vyjadruje k prebiehajúcej vojne na Ukrajine.

Hovorkyňa špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová túto informáciu potvrdila, no bližšie podrobnosti nateraz prezradiť nemôže. Harabin lieta v problémoch kvôli statusu na sociálnej sieti, ktorý zverejnil ešte minulý rok. “Urobil by som presne to isté, čo Putin v súvislosti s udalosťami na Ukrajine,” uviedol vo februári 2022 hneď na úvod. Kvôli politikovým statusom, ktoré boli vyhodnotené ako podnecovanie, pritom skončil na NAKA aj v máji 2022.

Po obžalobe, o ktorej bude rozhodovať sudca Špecializovaného trestného súdu Ján Buvala, hrozí Harabinovi v prípade uznania viny trest vo výške 3 rokoch za mrežami. Samotný exsudca sa k svojmu výroku hlási aj naďalej: “Na výrok, ktorý som napísal, som hrdý a kedykoľvek by som ho zopakoval. Je nesporné, že Putin a Ruská federácia postupovala v súlade s medzinárodným právom. Nemôže byť agresorom,“ myslí si.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk | Foto: TA3, FB/Štefan Harabin