Obľúbený slovenský herec Dušan Cinkota, ktorého odsúdili za drogovú trestnú činnosť si momentálne odpykáva trest v Opatovciach. Tunajší väzni ho ale údajne nemajú moc radi!

Dušan Cinkota bol za drogovú trestnú činnosť odsúdený už v roku 2001. O šesť rokov neskôr bol opäť zatknutý a definitívny osemročný verdikt si vypočul v roku 2012. Herec vystriedal už niekoľko väzenských zariadení a podľa Nového Času si trest momentálne odpykáva v Opatovciach.

Ako odsúdený si dokonca privyrába v zbernom dvore, ktorý nie je strážený. Podľa informácií je pridelený na takzvané otvorené oddelenie, na ktorom si občas môže aj zavolať, izby sa väčšinou nezamykajú, môže príjmať návštevy a dokonca mu môžu scháliť 48-hodinovú vychádzku mimo ústavu. V tomto istom oddelení sedel aj bývalý moderátor Rasťo Žitný.

Dušan Cinkota
Dušan Cinkota

V predošlých väzniciach dal dokopy niekoľkých väzňov, s ktorými hral ochotnícke divadlo. Naopak, väznica v Opatovciach pre neho údajne nie je až také priateľské miesto. Väzni vraj herca nemajú moc radi, pretože na nich údajne “bonzuje”. Možno to už nebude musieť dlhšie znášať, nakoľko si už v lete 2018 bude môcť podať žiadosť o podmienečné prepustenie.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.