Parlament pred pár dňami schválil novelu zákona o potravinách, ktorá okamžite vyvolala vlnu kritiky zo strany Hlas-SD. Peter Pellegrini sa obáva, že prijatím uvedenej novely sa otvorí priestor pre mnohých špekulantov a podvodníkov, ktorí budú chcieť zarobiť na úkor zdravia zákazníkov.

Akoby zázrakom sa celá koalícia zhodla na prijatí novely zákona o potravinách, ktorá bola 25. mája už schválená aj parlamentom. Mimoparlamentná strana Hlas-SD upozornila, že za prvý štvrťrok 2022 sa na naše územie doviezlo viac poľnohospodárskych a potravinárskych výrobkov ako pred rokom.

Aj napriek tomu, že sa na Slovensku nachádza o dve pätiny viac potravín, pokuty za predaj zdraviu škodlivých a falšovaných výrobkov sa výrazne znížia. Kontroverzná novinka tak môže ohroziť zdravie spotrebiteľov. ,,Zo Slovenska spraví raj potravinových podvodníkov s rizikom smiešnych pokút,“ vyhlásil nezaradený poslanec, no člen strany Hlas-SD Róbert Puci na tlačovej konferencii.

Podľa ustanovení novely sa zrušia tzv. miliónové pokuty pre obchodné reťazce za pravidelný predaj zdraviu škodlivých a pokazených potravín. Minimálna výška pokuty z jedného milióna eur sa tak zníži o zarážajúcich 95 %, v dôsledku čoho bude musieť pri pochybení obchodný reťazec zaplatiť 50-tisíc eur. Opoziční poslanci sa domnievajú, že rozhodnutie koalície spraví zo Slovenska hotové potravinové peklo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini  |  Foto: FB/Peter Pellegrini, Pixabay