Hlavný hygienik Ján Mikas neraz dostal úlohu zo strany Ústredného krízového štábu, no posledné zadanie mu spôsobilo poriadne vrásky na čele. Uvedomil si, že nie je splniteľné, v dôsledku čoho žiada o jeho zrušenie.

Na poslednom zasadnutí Ústredného krízového štábu bola zadaná úloha ministrovi hospodárstva, ktorý mal vydať opatrenie o povinnosti testovania antigénovými testami vo firmách, kde je 500 a viac zamestnancov. Hlavný hygienik mal vymyslieť bezpečný priebeh celého testovania, ktoré by sa konalo 28. decembra 2020.

Práve týmto spôsobom sa malo zabrániť zatváraniu mnohých firiem a veľkých fabrík. ,,Naozaj by sme chceli, aby zamestnávatelia išli príkladom a svojich zamestnancov testovali. Tým pádom výrazne pomôžu k eliminácií nákazy, a zároveň ochránia aj svoje podniky,“ povedal na začiatku decembra minister zdravotníctva Marek Krajčí na tlačovej konferencií.

Ján Mikas sa však rozhodol napísať list predsedovi Ústredného krízového štábu, ktorým je minister vnútra Roman Mikulec. ,,Po konzultácii s ministrom hospodárstva SR si Vás vzhľadom na nedostatok antigénových testov na území SR, ako aj množstvo nevyriešených otázok týkajúcich sa tejto úlohy, dovoľujem požiadať o zrušenie tejto úlohy,” uvádza sa podľa denníka Nový Čas v oficiálnom liste. ,,Úrad verejného zdravotníctva SR nemôže vydať vyhlášku, ktorá by bola od začiatku nesplniteľná a nevynútiteľná,“ konštatuje v závere listu hlavný hygienik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, Úrad vlády SR