Polícia v týchto chvíľach intenzívne pracuje vo veci se*uálneho zneužívania žiakov, ku ktorému malo dôjsť vo štvrtok 24. januára. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi v tejto súvislosti obvinil jednu osobu, a zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvinenej osoby.

Do obce Hnilčík v okrese Spišská Nová Ves bola privolaná polícia potom, čo prišlo počas lyžiarskeho výcvicku jednej z prešovských základných škôl k obťažovaniu žiakov. Učiteľ mal vstupovať do izieb študentov siedmej triedy, ktorí už v tom čase spali, pričom v jednej z nich bol zabezpečený aj biologický materiál.

Podľa informácii TV Markíza sa mal učiteľ telesnej výchovy a informatiky, ktorý cez deň pôsobil ako inštruktor, v noci opiť a potužený alkoholom následne obťažovať 13-ročné deti. 36-ročný muž chlapcov navštívil na izbách, kde si pred nimi stiahol nohavice, uspokojoval sa, a taktiež ich obchytkával na intímnych partiách. Zhrození študenti okamžite zalarmovali ďalších učiteľov, ale aj rodičov, pričom niektorí si pre nich okamžite prišli ešte pred ukončením zájazdu.

„Polícia na prípade intenzívne pracuje, v súčasnosti vykonáva potrebné procesné úkony a vo veci začala trestné stíhanie pre zločin se*uálneho zneužívania. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi v tejto súvislosti obvinil jednu osobu, a zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvinenej osoby,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Zdroj: Polícia, TV Markíza