Vláda SR na čele s novým premiérom Igorom Matovičom neustále upozorňuje na najrizikovejšiu skupinu Slovákov, ktorá je omnoho náchylnejšia na ochorenie COVID-19. Ide predovšetkým o seniorov, no ohrozená skupina sa čoraz viac rozširuje!

Najväčšie riziko závažnejšieho priebehu ochorenia COVID-19 sa udáva u seniorov, pacientov s chronickými ochoreniami srdca a pľúc, cukrovkárov a ľudí s oslabenou imunitou. Najnovšie výskumy však preukázali, že do ohrozenej skupiny patria aj fajčiari.

Fajčenie totiž poškodzuje celý imunitný systém, ktorý následne stráca schopnosť zvládať infekcie. Ľudia, ktorí holdujú cigaretám, majú dvakrát väčšiu pravdepodobnosť nakaziť sa obyčajnou chrípkou, nehovoriac o koronavíruse.

Výskumy odborníkov v Číne preukázali, že medzi pacientmi s ochorením COVID-19 bolo viac fajčiarov, ktorí boli na pľúcnej ventilácií alebo vírusu podľahli. ,,Nový koronavírus postihuje u človeka v prvom rade jeho dýchací trakt. Fajčenie má veľký dosah na zdravotný stav celého traktu,“ upozorňuje Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: forbes.com  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com