Mnohí Slováci si po posledných týždňoch dažďa či chladnejších dní úfajú, že v auguste sa situácia zlepší. Niektorí s nadšením očakávajú aj tropické teploty, ktoré boli pre naše územie typické po minulé letá. Meteorológovia však majú v predpovedi na nasledujúce týždne jasno.

Naše územie sa počas júla nezmietalo v tropických horúčavách blížiacich sa k 40 stupňom tak, ako sa to dialo predošlé roky. Ručička teplomera sa zatiaľ vyšplhala len po 32 stupňov, aj to len párkrát. Milovníci vysokých teplôt tak dúfajú, že situácia sa výrazne zlepší v auguste. Meteorológovia však majú jasno v tom, že toto leto bude skôr mierne.

Ako prezradil meteorológ Jozef Iľko, leto 2020 pripomína obdobie spred 20-30 rokov. “Horúčavy sa môžu vrátiť. Do prvého augusta mi podľa aktuálnej predpovede vychádzala teplota nad 30 stupňov na štvrtok a potom ešte v jeden deň v budúcom týždni. Zdá sa tak, že doterajší trend počasia by mal do konca júla pokračovať,” prezradil pre Nový Čas.

Rovnako Miriam Jarošová dodáva, že sa musíme pripraviť na striedanie sucha s búrkovým obdobím a v budúcnosti na zvýšenie zrážok až o 50 %. Meteorológ Peter Jurčovič pre TV Joj upresnil, že môžeme zabudnúť na extrémne teploty v auguste. “Dlhodobá predpoveď hovorí o tom, že toto leto má byť len priemerné, spočiatku aj podpriemerné, ako býva. Krivky teplôt naznačujú, že do konca júla, respektíve prvé 3 týždne augusta, nejaké veľké výkyvy nebudú. Vysoké teploty nám nehrozia, skôr očakávané búrky zabránia väčšiemu otepľovaniu,“ uvádza. Je to pre vás dobrá správa, alebo ste sa tešili na horúce dni?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV JOJ, cas.sk │ Foto: Unsplash, Facebook/Počasie TV Markíza