Dievčatko má iba sedem rokov, no v krízovej chvíli nespanikárilo a zachovalo si chladnú hlavu, v dôsledku čoho zachránilo život vlastnej matky. Jeho hrdinský čin je obdivuhodný, nakoľko mnoho detí by pri pohľade na ich trpiacu matku nevedelo, čo robiť.

Becky Green sa spoločne s dcérkou Jessicou nachádzala doma v anglickom meste Preston. Vo chvíli, keď 7-ročné dieťa sledovalo televíziu, sa zrazu 32-ročná žena zviezla na zem a dostala silný záchvat. Mala viditeľne silné kŕče, ťažko sa jej dýchalo, a dokonca stratila vedomie.

Jessica však okamžite zareagovala, pričom jej do tváre chrstla pohár vody na prebratie a mame poskytla prvú pomoc, ktorú ovládala z videí na YouTube. Následne utekala po mamin mobil, aby zavolala pomoc. Nepoznala však heslo, bez ktorého sa nedokázala dostať do kontaktov. Vtedy si však uvedomila, že nemusí poznať heslo, ak ide o núdzové volanie.

Zavolala záchranárov a opísala im detaily kolapsu, pričom tí ju po príchode okamžite previezli do nemocnice. ,,Som na ňu taká hrdá. Nemôžem uveriť tomu, ako hrdinsky sa zachovala.  Muselo to byť pre ňu veľmi stresujúce, keď videla, ako som skolabovala, ale ona sa zmobilizovala a pokúsila sa ma zachrániť,” povedala hrdá matka pre dailymail.co.uk. Becky nakoniec diagnostikovali epilepsiu, no tento zážitok Jessicu natoľko ovplyvnil, že sa chce stať zdravotnou sestrou alebo lekárkou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Twitter