Sú tomu takmer tri mesiace, čo klenot českej hudobnej scény odišiel na večný odpočinok. Spevák Karel Gott však ostáva nielen v srdciach svojej rodiny, ale aj fanúšikov večne živý, pričom mu konečne môžu prísť zapáliť sviečku aj priamo na hrob.

Je tomu len zopár dní, čo vdova Ivana Gottová zverejnila miesto posledného odpočinku maestra Karla Gotta. Spevák, ktorý bojoval s akútnou leukémiou, skonal 1. októbra vo veku 80 rokov, pričom je pochovaný na pražských Malvazinkách. “Želal si odpočívať tam, kde prežil veľkú časť svojho života, kde to mal rád a kde sa cítil doma,” uviedla manželka hudobníka.

Nakoľko na oficiálnej webovej stránke zverejnila okrem krátkeho vyjadrenia aj mapku k hrobu nezameniteľného umelca, denne k nemu prichádza množstvo fanúšikov z Čiech, Slovenska, ale i Nemecka. Na cintoríne sa tak momentálne zhromažďujú desiatky odkazov i sviečok, ktoré dopĺňajú priložený vianočný stromček či adventný veniec.

“Ešte raz ďakujem vám všetkým, ktorí ste našej rodine vyjadrovali a stále vyjadrujete slová podpory a útechy. Ďakujem za všetky emaily, správy, dopisy, kondolenčné knihy, anjelov i darčeky. Veľmi si vaše láskavé slová vážim, sú pohladením pre naše boľavé srdcia,” napísala Ivana, ktorá s dcérami prežije prvé Vianoce bez manžela.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: IG, IG/extra.cz, FB/KarelGott, Martin Kubica/Supraphon