Na košickom sídlisku došlo v pondelok takmer k tragédii. Žena mala po hádke so svojím druhom zobrať do rúk nôž a bodnúť ho rovno do srdca. Muž bol s poraneniami prevezený do nemocnice, kým páchateľka bola zadržaná políciou a hrozí jej obvinenie z pokusu o vraždu.

V pondelok došlo podľa informácií portálu Noviny v Košiciach takmer k vražde. Na jednom zo sídlisk mala žena najprv popíjať a potom sa pohádať so svojím druhom. Po slovnom konflikte ho žiadala, aby opustil byt. Keď tak neurobil, zobrala do rúk nôž a muža bodla rovno do srdca.

Po príchode záchranárov bol následne prevezený do nemocnice s poranením hrudníka. Aktuálne má byť podľa hovorcu Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb Igora Michalčíka v stabilizovanom stave a mimo ohrozenia života.

Žena bola po incidente okamžite zadržaná políciou: „Zadržaná bola jedna osoba, ktorá bola po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov umiestená do cely policajného zadržania,“ priblížila košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Predmety z miesta činu boli zaslané na expertízne skúmanie, pričom vec sa dostala do rúk vyšetrovateľa. Ten začal trestné stíhanie pre trestný čin obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: FB/Polícia SR – Košický kraj