Záchranné zložky len pred pár hodinami zasahovali pri tragickej dopravnej nehode, ktorá stála život jednu osobu. K fatálnemu nešťastiu došlo v sobotu (2. júla) krátko pred 20:30 hod. na ceste medzi Bzincami pod Javorinou a Starou Turou.

Polícia z Trenčianskeho kraja informovala verejnosť o tragickej dopravnej nehode, pri ktorej sa z doposiaľ nezistených príčin zrazili vozidlá značky Seat Leon a Kia Ceed. Vodič Seatu, ktorý jazdil v smere od Starej Turej na Nové Mesto nad Váhom, zrejme prešiel na rovnom úseku cesty do protismeru, kde došlo k zrážke vozidiel, pričom 34-ročný vinník nehody z miesta činu ušiel.

“Policajti z Obvodného oddelenia PZ z Nového Mesta nad Váhom vodiča vozidla Seatu Leon v rekordne krátkom čase – 20 minút po nehode zadržali v obci Lubina. Následne s ním bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Zároveň bol vodičovi nariadený odber krvi a biologického materiálu na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok,” uviedla k prípadu polícia.

Ako dodáva, 41-ročný vodič vozidla Kia Ceed utrpel pri tragédii zranenia nezlučiteľné so životom, kým tri ďalšie osoby utržili ľahké úrazy. “Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov, spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Obvinený si počká na rozhodnutie o väzbe v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov,” približuje polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol