Hovorkyňa KR PZ v Bankskej Bystrici Mária Faltániová informovala v piatok 13. apríla o hrozivej udalosti. 21-ročný mladík obťažovať maloleté dievčatá, polícia ho už obvinila z troch činov.

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote obvinil podľa slov hovorkyne 21-ročného muža z Rimavskej Soboty zo zločinu se*uálneho zneužívania aj zločinu se*uálneho zneužívania v štádiu pokusu a zo zločinu obmedzovania osobnej slobody. Obvinený pod rôznymi zámienkami, že pozná rodičov, že jeho dcéra stratila psa, alebo ponúkal cukríky, oslovoval maloleté dievčatá.

“Robil to s úmyslom se*uálneho uspokojenia, aj keď vedel, že ešte nemajú 15 rokov. Počas apríla takto oslovil dve dievčatá vo veku 8 a 10 rokov, kedy v jednom prípade došlo k se*uálnemu zneužívaniu a v druhom prípade išlo o pokus se*uálneho zneužívania. Ďalšie 11-ročné dievča obmedzoval na osobnej slobode vo výťahu a v chodbe bytového domu,” uviedla Faltániová.

Po prijatí oznámení od rodičov poškodených detí, polícia začala po páchateľovi intenzívne pátrať. Na základe popisu páchateľa, jeho oblečenia a výpovedí poškodených, operatívnou činnosťou vo štvrtok 12. apríla v dopoludňajších hodinách podozrivého zadržali. Po vykonaní procesných úkonov a vznesení obvinenia z uvedených zločinov, ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Za tieto zločiny spáchané na chránených osobách, hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

“Upozorňujeme rodičov, aby deťom neustále zdôrazňovali, aby nedôverovali cudzím ľudom, ani sa s nimi nerozprávali. Deťom je potrebné vysvetliť, kto je pre nich cudzím človekom a upozorniť ich, aby si od cudzích ľudí nebrali žiadne sladkosti, darčeky, nesadali si k nim do auta a nedali sa zlákať na žiadne pekné slová. Dieťaťu treba vždy vopred oznámiť, kto pre neho príde do školy, školského klubu, prípadne na krúžok,” dodala hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Zdroj: KR PZ v Banskej Bystrici, ilustračné foto/FB PZ SR