V pondelok (18. júla) krátko po polnoci došlo k desivej udalosti, ktorá bola zapríčinená námesačnosťou mladej ženy. Znova sa potvrdilo, že spomínaná spánková porucha môže byť v niektorých prípadoch nebezpečná, a dokonca môže vyvolať život ohrozujúce situácie.  

K vážnej nehode došlo v nemeckom meste Neubrandenburg, pričom mladá žena bola na niekoľko dní na návšteve u priateľov. V stave námesačnosti sa však postavila z postele a namierila si to k otvorenému oknu, z ktorého napokon vypadla.

18-ročná dievčina spadla z piateho poschodia vo výške približne 14 metrov. Ostala ležať na zemi, kde si ju všimla náhodná okoloidúca, ktorá zavolala záchranárov. Žena trpiaca spánkovou poruchou bola prevezená do nemocnice s niekoľkými vážnymi zraneniami. Námesačnosť sa jej takmer stala osudnou.

Podľa najnovších informácií trpí spánkovou poruchou asi 7 % populácie, pričom sa odporúča tento problém konzultovať so psychológom. Vedci si dodnes nevedia s námesačnosťou dať rady. Aj napriek tomu, že tieto stavy dokážu opísať, nie sú schopní ich vysvetliť. Ľuďom sa naďalej odporúča, aby námesačného človeka nebudili a pomaly sa ho snažili dostať späť do postele.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: spiegel.de  |  Foto: Pixabay, Getty Images